Változtasd meg

a belső párbeszéded!

Utazás Önmagaddal

Hányszor szoktad mondani magadnak, hogy:

“Nem vagyok elég jó/vékony/magabiztos/………”

“ Lehettem volna okosabb/előrelátóbb/…..”

“Mi lett volna ha, ………….:.”

“Mi lesz ha……..”

Mi az, amivel te folytatnád a pontozott részt?

21 nap – érted

A hétköznapokban rengeteg elvárás vesz körbe a különböző szerepkörökben. Elvárások a munkahelyen, családban, célok eléréséhez. Annyi változás van jelen a világban, az életben, hogy észrevétlenül elveszik a kapcsolat Önmagaddal.

Nap mint nap szinte ugyanúgy érzed magad, és nem igazán tudod, hogyan lépj ki ebből a helyzetből, mintha beleragadtál volna egy húrokba. Bántalmazod, megítéled magad, és elkezded elhinni, hogy nem vagy rá képes.

A változáshoz elengedhetetlen, hogy őszinte legyél magaddal, és felfedezd az ítéletmentességet magaddal, aki kíváncsi az érzelmeire, és bátran elismeri a „hajszálrepedések” szépségeit!

Az utazás Önmagaddal egy 21 napos program, ahol:

  • 7 napon keresztül felfedezheted, hogyan lehetsz Ítéletmentes magaddal
  • 7 napon keresztül az érzelmeknek a felismerését és megengedését kezdheted el beültetni a gyakorlatba
  • 7 napon keresztül, elismered a korábbi változásokat, amiket már megvalósítottál

Aki támogat az úton

Czeczulics Mónika – Változás Mentor, Life-, Business-, Gyerek Coach

A komfortzóna pedig mást jelent mindenkinek. Az ügyfeleim, akik engem választanak, amíg kísérem őket, közösen megtaláljuk azt a területet, ami a legkényelmetlenebb, mindamellett a legnagyobb változást és hozzá adott értéket tudja generálni az életükben.

Egy összekötő hídként vagyok jelen, amíg már nincs szükség erre hídra. Volt olyan gyerkőc, akinek felelni volt nehéz az osztály előtt, volt olyan, akit az internetes játék szenvedélye miatt közösítettek ki. A nyitott kérdések használata a mindennapokban, nem csak a kíváncsiságot tudja fenntartani, hanem inspirációként szolgál.

Az összetevők

A folyamat aktív részese vagy.

A modulok külön-külön is vezethetnek változáshoz, illetve egyben kezdete, egy másfajta minőségnek Önmagddal, ahol feldedezheted mi működik neked.

Érzelmek

Ítéletmentesen Önmagaddal

Elismerése Önmagadnak

1.nap Félelem, aggódás – Mi történik, amikor félünk? Milyen fokozatai vannak? Hányszor bénított már le a félelem? Mennyire nyomjuk el magunkban, ahelyett, hogy szembe néznék vele? Mitől szoktunk félni a hétköznapokban? Mi történik, ha elismerjük a félelmet

2.nap Düh, harag – Gondoljunk bele hányszor nem adjuk ki a dühöt vagy haragot? Mennyi düh és harag ragadt a testedben?

3.nap Mi lenne, ha megengednéd a trauma drámát? Mennyire nem akarsz panaszkodni, mi van, ha ez nem panaszkodás, hanem csak elismerése az adott szituációnak?

4. nap Mennyi akarás van az életünkben? Mennyi mindent kell csinálni az életünkben? Hogyan tudjuk a kellt feloldani? Mi mindent akarunk? Szükségből? Görcsösen?

5. nap Mennyi mindennel van ellenállásunk? – mennyire állsz ellen az érzéseidnek? Mennyi félelemnek álltál ellen? Mennyi szégyen van bennünk, hogy ezt nem tehetem meg, hogy kimutassam, kimondjam?

6. nap Öröm megélése – mennyire nem engedjük meg az örömöt magunknak? Mikor örültél, nevettél szívből úgy igazán? Fel tudod idézni? Mi volt a szituáció? mit csináltál? Milyen gyakran választasz valamit csak örömből?

7. nap Miért lehetsz hálás magadnak? – a nap végén mennyire ítéled meg magad azért, hogy valamit nem tudtál befejezni, leadni, mennyi minden maradt el az adott napon? Hajlandó lennél hálás lenni azért magadnak, amit megtettél az adott napon? HA át tesszük a fókuszt azokra a dolgokra, amiket megvalósítottunk, hálásak lennénk magunknak?

1. nap Mit jelent az ítélet? – Mi van, ha minden csak egy információ?

2. nap Hányszor mész következtetésbe magaddal? – múltbéli tapasztalatok így csináltam eddig is stb.

3. nap Mi lett volna, ha? – mennyi elvárást tudsz feloldani, ha mindig mindenki az akkori tudásának megfelelően a legtöbbet hozta ki magából, a szituációból, a mindenkibe te is bele tartozol – mennyi időt töltesz a múltban?

4. nap Mi lesz, ha – Hányszor vagy a jövőben? mennyi storyt hozol létre a fejedben a jövővel kapcsolatban? Abba hagynád, hogy a storykat létrehozod, elismernéd, hogy ezek még csak fejben léteznek? Áthelyeznéd a lehetőségekre a fókuszod?

5. nap Üdv a jelenben – Milyen lenne jelenléttel jelen lenni az életedben? Mit jelent a jelenlét? Mi működik neked? Mikor voltál jelen jelenléttel az adott szituációban utoljára?

6. nap Mi az, amire szükséged van most? Ha megvizsgáljuk jelenléttel, mi az, amire szükségünk lenne, fel tudjuk oldani magunkban a belső feszültséget.

7. nap Mi az, amit most szeretnél létrehozni? Ha minden csak egy információ, mi az, amit szeretnél kipróbálni? Mi az, amit megtanulnál? stb.

1. nap Milyen tulajdonságaid vannak? HA minden tulajdonság csak egy infromáció, milyen képességeid/skilljeid vannak?

2. nap Vizsgáld meg az elmúlt 5 évben melyik skilledet ersőtetted, melyek új skillek, milyen tulajdonságodat fejlesztetted?

3. nap Milyen értékeid vannak? Ha megvizsgálod az értékrendszered, mi az, ami érték neked egy másik emberben, és nézd meg, hogy melyik értékedet nem ismerted el, Másban csak azt tudod meglátni, amit ismersz.

4. nap Mi jelent a lelkesedés neked? Mi az, ami lelkesít téged?

5. nap Mi az, amit örömmel csinálsz? mikor csináltál valamit azért mert neked öröm?

6. nap Foglaljuk egybe az öt kérdésre a válaszaid. Milyen lehetőséget fedezhetsz fel? Milyen potenciált nem ismertél még el?

7. nap Írj egy levelet magadnak, úgy mintha a legjobb barátodat látnád kívülről, mit mondanál el neki? Mit ismernél el neki? Miként lelkesítenéd? – olvasd fel magadnak – Miért lehetsz hálás magadnak? majd készíts magadnak egy reggeli hanganyagot 2-5 percben.

Milyen lenne, ha kíváncsi lennél magadra?

A legnagyobb kedvesség és ajándék, ami lehetsz magaddal, ha kíváncsian őszintén tekintesz magadra. A kíváncsiság magában hordozza a folyamatos tanulás, az állandó kérdésfeltevés ígéretét, és elűzi az unalmat és a passzivitást.

Hogyan látnád magad a kíváncsiság szemüvegén keresztül?

Mennyi ítéleted használsz, ami benne tart abban a dobozban, amit eldöntöttél magadról?

Kíváncsi vagy arra, hogy milyen lenne az életed, ha nem a megszokásaid alapján működnél?

Mi mindent döntöttél el magadról, akár már fiatal korodban, ami meghatározza a jelenlegi döntéseidnek a nagy százalékát?

Mi történik, ha nem megszokásból, és korábbi tapasztalatból működsz, milyen lehetőségeket fedezhetsz fel, amiket eddig elképzelni sem tudtál.

Mit jelentenek a következtetések magaddal? Eldöntötted magadról például, hogy mennyire szorgalmas vagy lusta vagy?

Veled is előfordult már, hogy mások helyett oldottál meg egy problémát?

Te is megítéled magad, ha valami nem úgy történik, mint ahogyan elképzelted?

Megítélted magad, mert kihagytál egy lehetőséget?

Te is megakadsz annál a kérdésnél, hogy hogyan tudod megvalósítani, mert nem látod az egész folyamatot?

A belső monológod abból áll, hogy mennyi mindent kell csinálnod, amitől folyamatosan rosszul érzed magad?

Előfordult már veled, hogy görcsösen megakartál oldani egy problémát és nem találtad a megoldást?

Hányszor mész bele egy-egy olyan szituációba, amit később megbánsz, mert mindenképpen ragaszkodsz ahhoz, hogy igazad van?

Barak Obama

„A változás nem jön el, ha másokra vagy egy alkalmasabb időpontra várunk. Mi magunk vagyunk azok, akikre eddig vártunk. Mi magunk vagyunk a változás, amelyet keresünk.”

Mi a következő lépés?

Kezd meg az Utazást Önmagaddal!

Ha december 31-ig belevágsz, a modul elvégzése után az új évet egy ajándék coachingal/facilitálással kezdheted majd!

A részvétel ára:

19 900 Ft

Elkezdem az utazást…


Czeczulics Mónika © 2024 Minden jog fenntartva!